HAKKIMDA

  • Adres:

    Zeytinlik Mahallesi Türkçü Sokak No: 16 Ferah Palas Apartmanı, D:Kat:2 Daire 5, 34140 Bakırköy/İstanbul

  • İletişim:

    Telefon: 0533 527 09 97
    E-Posta: info@sinemyaprak.com

HAKKIMDA

Merhaba Ben Uzman Psikolog Sinem Yaprak ;

Bahçeşehir Üniversitesi 2013 İngilizce Psikoloji bölümü burslu olarak bitirdim. Hemen ardından Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde yüksek lisansımı derece ile bitirdim. 'Çocukluk Çağı Travmalarının Obsesif Kompulsif Bozukluk Üzerine Etkisi' üzerine başlıklı tezim için 200’e yakın kişi ile çalıştım.

Prof.Dr. Hakan Türkçapar’dan Kongnitif Davranışçı Terapi eğitimlerimi aldıktan sonra Dr Alp Karaosmanoğlu hocam ile Temel Düzey Şema Terapi Eğitimimi tamamladım.Aynı zamanda 2021 yılında Dr.Psk.Sinem Durusal 'dan Kabul ve Kararlılık Terapisi eğitimimi tamamladım.2yıldır Dr.Sevinç Göral Alkan liderliğinde süpervizyon sürecime devam ediyorum.

 Öğrenciliğim boyunca çeşitli hastane ve kliniklerde (İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Psikiyatri ve Nöropsikiyatri Servislerinde ve Np Beyin Hastanesinde) staj yaptım ve danışan gördüm. İlk iş deneyimim anaokulunda 6 yaşına kadar olan çocuklarla okula hazırlık süreçlerini takip etmek oldu.Orada çalışmaya devam ederken de  Psk. Dr. Volkan Demir’den çocuk testleri eğitimlerimi tamamladım. 7 yıldır yetişkinlerle bireysel psikoterapi yaparak mesleğime devam ediyorum. 

İstanbul'da yaşıyorum evli ve iki çocuk annesiyim.Son 7 yıldır alanda hizmet veriyorum.Şu sıralar Online ağırlıkta olmak üzere psikoterapi seanslarıma ve eğitimlerime devam ediyorum.

Danışanlarımın kendi dağına tırmandıklarını deneyimlerken ben de kendi dağıma onlarla birlikte tırmanıyorum.Mesleğimin bana kattığı en güzel şey ise her danışanımla hayatıma başka bir el dokunuyor olması ve engellerimi onların sayesinde aşıyor olmam belki de.Ben terapist olarak ne daha güçlüyüm ne de bilirkişiyim sadece acıların ve zorlukların üstesinden gelmeyi eğitimlerim ve tecrübelerim sayesinde daha iyi biliyorum ve danışanlarımın elinden tutup onların da bunu yapabileceği yolları olduğunu fark etmelerine yardımcı oluyorum.Birlikte çok şey öğreniyor çok yol alıyoruz.Bir terapist olarak bana ihtiyacı olan herkese burdan kucak açıyorum.

Sevgiler