HAKKIMDA

  • Adres:

    Yeşilköy Mah. Gazi Evrenos Cad, Arslan Sk. 6/1, 34149 Bakırköy/İstanbul

  • İletişim:

    Telefon: 0533 527 09 97
    E-Posta: info@sinemyaprak.com

HAKKIMDA

Merhaba Ben Uzman Klinik Psikolog Sinem Yaprak ;

23.09.1991 İstanbul doğumluyum.Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümünü 2013 yılında burslu olarak bitirdim. Hemen ardından 2015 yılında Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisansımı derece ile bitirdim. 'Çocukluk Çağı Travmalarının Obsesif Kompulsif Bozukluk Üzerine Etkisi' üzerine başlıklı tezim için 200’e yakın kişi ile çalıştım.
 
Prof.Dr. Hakan Türkçapar’dan Kongnitif Davranışçı Terapi eğitimlerimi aldıktan sonra Dr Alp Karaosmanoğlu hocam ile Temel Düzey Şema Terapi Eğitimimi tamamladım.2 yıl boyunca Dr.Sevinç Göral Alkan liderliğinde Şema Terapi Süpervizyon sürecime devam ettim ve sonrasında ISST (International Society of Schema Therapy) onaylı Şema Terapisti olmaya hak kazandım.2023 yılında Uzm.Psk.Asena Yurtsever 'den Emdr 1. ve 2.Düzey eğitimlerini aldıktan sonra süpervizyonlarımı tamamladım ve 2.Düzey EMDR Terapisti olmaya hak kazandım.
 
 Öğrenciliğim boyunca çeşitli hastane ve kliniklerde (İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi. Psikiyatri ve Nöropsikiyatri Servislerinde ve Np Beyin Hastanesinde) staj yaptım ve danışan gördüm.Prof.Dr.İlhan Yargıç liderliğinde İstanbul Üniversitesi Tıp Fakultesinde Psikiyatri Servisi Bağımlılık Kliniğinde yaz dönemi stajımı tamamladım.  İlk iş deneyimim anaokulunda 6 yaşına kadar olan çocuklarla okula hazırlık süreçlerini takip etmek oldu.Orada çalışmaya devam ederken de  Psk. Dr. Volkan Demir’den çocuk testleri eğitimlerimi tamamladım. 
 
İstanbul'da yaşıyorum evli ve iki çocuk annesiyim.Son 7 yıldır alanda yetişkinlerle çalışmaktayım, online ve yüzyüze psikoterapi hizmeti veriyorum.
Danışanlarımın kendi dağına tırmandıklarını deneyimlerken ben de kendi dağıma onlarla birlikte tırmanıyorum.Mesleğimin bana kattığı en güzel şey ise her danışanımla hayatıma başka bir el dokunuyor olması ve engellerimi onların sayesinde aşıyor olmam belki de.Ben terapist olarak ne daha güçlüyüm ne de bilirkişiyim sadece acıların ve zorlukların üstesinden gelmeyi eğitimlerim ve tecrübelerim sayesinde daha iyi biliyorum ve danışanlarımın elinden tutup onların da bunu yapabileceği yolları olduğunu fark etmelerine yardımcı oluyorum.Birlikte çok şey öğreniyor çok yol alıyoruz.Bir terapist olarak bana ihtiyacı olan herkese burdan kucak açıyorum.
 
Çalışma Alanlarım
(Yetişkinler ile)
 
-Kaygı Bozuklukları
-Travma
-Depresyon
-Kişilik Bozuklukları
-İlişki Problemleri
-Sosyal Fobi
-Erteleme Davranışları
-Öfke Kontrol Problemi
 

 

Katılmış Olduğum Eğitim ve Sempozyumlar

-Bilişsel Davranışçı Temel Kuramsal Program -50 saat Prof.Dr.Mehmet Hakan Türkçapar (Coginitve Behavioural Therapy Theoretical Program)  Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği​ ,2015

-ISST Onaylı TemeI Düzey Şema Terapi Eğitimi  H.Alp Karaosmanoğlu SST-Approved Training Module April-May,2021​

-Şema Terapi:İmgeleme ve Yeniden Senaryolaştırma (12 hour online workshop on Schema Therapy:Imagery Rescripting) Trainer:Prof.Dr.Gonca Soygüt Pekak

​-Şema Mod Çalışmalarında Yaşantısal Tekniklerin Kullanımı (12 hour online workshop on Experiental Techniques in Schema Mode Work) Trainer: Ayşe Esra Ersayan

-2. Şema Terapi Sempozyumu 20-30 Eylül 2023 Eckhard Roediger,Chris Hayes,Patricia Rotman,Remco van der Wijngaart,Agata       Muszynska,Sevinç Göral Alkan (2nd Schema Therapy Turkey Symposium 29-30 September 2023)

-Şema Terapi Bireysel ve Grup Süpervizyonları Ekim 2021-Şubat 2024 (tot:26 saat) -Dr.Psk.Sevinç Göral Alkan

-'Şema Terapide Somatizasyon ile Çalışmak' Mart,2024 Psk.Dr.Bahar Köse

- EMDR Avrupa Akredite 1.Düzey Eğitimi Emdr Avrupa Akredite Eğitmeni Asena Yurtsever-(Enstitü Ay),Kasım 2023

-Emdr 1.Düzey Grup Süpervizyonu-Klinik Psikolog Hayal Demirci

-Emdr 1.Düzey Grup Süpervizyonu-Klinik Psikolog Zeynep Özmeydan

-EMDR Avrupa Akredite 2.Düzey Eğitimi Emdr Avrupa Akredite Eğitmeni Asena Yurtsever -(Enstitü Ay).Nisan 2024

-EMDR 2.Düzey Grup Süpervizyonu-Ahmet Cemil Ölçer (2024)

 

Üye Olduğum Dernekler:

-International Society of Schema Therapy

-Türk Psikologlar Derneği